• bilgi@markarehberi.net
  • +90 533 474 7575

ENERJİ KİMLİK BELGESİ

235 ZİYARETÇİ
  • EKLENME TARİHİ: 14 Nisan 2017 01:36
  • İLAN TÜRÜ: Satış

Enerji Kimlik Belgesi (EKB) / Energy Performance Certificate

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI YAPILAR İÇİN ENERJİ KİMLİK BELGESİ DÜZENLEMEYE YETKİLİ FİRMA ÇELİKCE MİMARLIK MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK PROJE HİZMETLERİ.

Sıkça Sorulan Sorular;

Sizden gelen soruları yoğunluk derecesine göre derledik ve sizlerle paylaşıyoruz.

Sizler de sormak istediğiniz sorular için bize web sitemizdeki iletişim bölümünden veya e-posta yoluyla

ekb@celikce.com.tr bize iletebilir ya da, Alo Enerji Kimlik Belgesi Hattı +90 472 312 72 72 nolu numarayi arayarak doğrudan ulaşabilirsiniz.

Enerji kimlik belgesi düzenlemek konusunda yetkiniz var mı ?
Evet, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı /Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği tarafından ”Sertifika No:MiMAR-34-0597” tescilli olarak Enerji Kimlik Belgesi düzenlemek konusunda Dr. Mimar Cengiz ÇELİK ”Lisanslı EKB Uzmanı” yetkilidir.
Hangi şehirlerde hizmet veriyorsunuz ?
Türkiye’nin tüm şehirlerinde Enerji Kimlik Belgesi hizmeti veriyoruz.Ayrıca Temsilcilerimiz vasıtasıyla sizlere hizmet vermekteyiz.
Binalarda EKB nedir? EKB ne işe yarar?
EKB Binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içeren binanızın enerji performansını gösteren belgedir.
Binalarda Enerji Kimlik Belgesi (EKB) nasıl alınır?
Enerji Kimlik Belgesi (EKB), ÇELİKCE MİMARLIK EKB Uzamanı Cengiz ÇELİK tarafından hazırlanır ve BEP TR Bakanlıkca onaylanır. EKB almak için bize telefonla ulaşabilir veya mail atarak bilgi talep edebilirsiniz.
Enerji Kimlik Belgesi (EKB) ne zaman yürürlüğe girdi?
Yasa Kapsamında 1 Ocak 2011 tarihinde yürürlüğe girdi. Bu tarihten sonra yapılan yeni binalara ve eski binalar zorunlu kılındı.
Enerji Kimlik Belgelerini kimler verir?